LAUREACI FESTIWALOWYCH KONKURSÓW - "IV FESTIWAL TRADYCYJNYCH SMAKÓW W KRAINIE NOCY I DNI"
niedziela, 14 września 2014 22:52

„IV Festiwal Tradycyjnych Smaków w Krainie Nocy i Dni”

Russów - 13 września 2014 roku


ZWYCIĘZCY FESTIWALOWYCH KONKURSÓW:

KATEGORIA I

Regionalne produkty i potrawy pochodzenia roślinnego – z ziemniaka, kapusty, pomidora, mąki i farsze roślinne, produkty pochodzenia zwierzęcego oraz najciekawsza aranżacja stoiska”:


- Produkty i potrawy pochodzenia roślinnego:

I miejsce – „Konfitura z jarzębiny” - Gospodarstwo Agroturystyczne „Kaśkowa Stodoła”- Katarzyna Bartczak

II miejsce – „Polewka z serem”  - Stowarzyszenie „Pomost” w Koźminku

III miejsce – „Pasztet warzywny z brukwi” - Sołectwo Bogdanów (gm. Koźminek)

Wyróżnienie – „Chleb z ziarnami” - KGW Kuźnica – Nowa Plewnia (gm. Ceków – Kolonia)


- Produkty i potrawy pochodzenia zwierzęcego:

I miejsce – „Gęś po staropolsku z kapustą zasmażaną” - KGW Rychnów Kolonia (gm. Blizanów)

II miejsce – „Rolada z dzika w sosie borowikowym” - „Katering Hełka” - Grzegorz Hełka (gm. Sieroszewice)

III miejsce - „Zalewajka mojej Babci z nagusami polanymi skwierczkami” - Stowarzyszenie „Jak w Rodzinie” w Godzieszach Wielkich

Wyróżnienie –  „Domowy pasztet z królika z marmoladą z cebuli i daktylami” - Lokalna Grupa Dyskusyjna w Końskiej Wsi (gm. Godziesze Wielkie)


KATEGORIA II

Sekrety Smaku – nalewki i napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe) oraz najciekawsza aranżacja stoiska”:

- Nalewki regionalne:

I miejsce Nalewka „Garść owoców” - Stowarzyszenie „Jak w Rodzinie” w Godzieszach Wielkich

II miejsce – „Nalewka Dyniowa – Napitek” - Sołectwo Bogdanów (gm. Koźminek)

III miejsce – „Wino domowe z płatków róży” - Agroturystyka „W Różanym Sadzie” - Grażyna Rabiega

Wyróżnienie – „Nalewka z dzikiej róży” - Agroturystyka „Karczma Kaliska” – Janusz Nowak


- Napoje regionalne:

I miejsce –  „Buraczany napój” - Stowarzyszenie „Pomost” w Koźminku

II miejsce – „Domowy nektar wiśniowy” - Izabela Płonka „Tłocznia Soków Owocowych”

III miejsce – „Kompot z dyni” - KGW Kuźnica – Nowa Plewnia (gm. Ceków- Kolonia)

Wyróżnienie – „Koktajl warzywny – Samo zdrowie” - Stowarzyszenie „Odnowa Razem dla Gminy”(gm. Mycielin)


KATEGORIA III

„Nasze pomidory” oraz najciekawsza aranżacja stoiska”:

I miejsce „Pomidorowe masełko” - Lokalna Grupa Dyskusyjna w Końskiej Wsi (gm. Godziesze Wielkie)

II miejsce – „Zupa pomidorowa z przetartych pomidorów z kluskami” - KGW Kuźnica – Nowa Plewnia (gm. Ceków – Kolonia)

III miejsce – „Grzyby w pomidorach” - Marta i Patryk Różalscy „Zajazd Noce i Dnie”

Wyróżnienie – „Zapiekane pomidory” - KGW w Zbiersku (Gmina i Miasto Stawiszyn)


KATEGORIA IV

Ciasta i desery tradycyjne oraz najciekawsza aranżacja stoiska:

I miejsceCiasto „Szarlotka” - KGW Opatówek

II miejsce – „Ciasto z granatem” - Lokalna Grupa Dyskusyjna w Końskiej Wsi (gm. Godziesze Wielkie)

III miejsce –„ Powidła śliwkowe z kotła” - Izba Historyczno-Regionalna Małgorzaty i Karola Matczaków

Wyróżnienie – „Szarlotka z kaszą manną” - Gospodarstwo Agroturystyczne „Kaśkowa Stodoła” - Katarzyna Bartczak


Najciekawsza aranżacja stoiska:

I miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne „Kaśkowa Stodoła” - Katarzyna Bartczak

Wyróżnienie: Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Goliszew(gm. Żelazków)

 

WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 
ZAPYTANIE OFERTOWE - AGD, TEKSTYLIA
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 10:16

Zapytanie ofertowe

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 38

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.